GÖZTEPE ANAOKULU | BORNOVA ANAOKULU | BORNOVA MİNİ KREŞ
GÖZTEPE ANAOKULU | BORNOVA ANAOKULU | BORNOVA MİNİ KREŞ

Beslenme Satır Başlarımız

Güzel yemeğin, mutlulukla bir ilgisi olduğunu düşünürüz. İyi malzeme, doğru teknik biraz da vicdan. Okulumuzun mutfağı çok özeldir ve kurumumuzun vazgeçilmez bir parçasıdır. Hedefimiz uzun vadede sağlıklı beslenen çocuklar yetiştirmektir, yani asıl amaç, bugün çocuğumuzun neyi ne kadar yediğinden çok kendi kararlarını vermeye başlayacakları yaşlarda, doğru seçimler yapan bireyler olarak yetişmelerini sağlamaktır. Doğru ve sağlıklı beslenmenin zeminini ve düşünce şeklini onlara her gün hem sağlıklı hem de lezzetli seçenekler sunarak oluşturmayı hedeflemekteyiz.

Yemeklerimiz kendi mutfaklarımızda doğal ve mevsiminde ürünler kullanılarak, alışverişimiz ise paketli ürünlerden mümkün olduğunca uzak, paketli ürünlerin alınması mecbur olduğu durumlarda ise ise etiket içeriği okuyup analiz edilerek ve üretici firma dikkate alınarak, günlük taze olarak alınarak kurumumuz adına faturalandırılmaktadır.

Seneler içerisinde birikmiş olan yüzlerce lezzetli yerel ve uluslararası tariflerimiz bulunmaktadır.
Özellikle okulda beslenmedeki bilinen yanlışların uygulanmaması, evde de sağlıklı beslenen velilerimiz için büyük bir rahatlık sağlamaktadır. Evde farklı beslenen çocuklarımızın ise evlerinde de olumlu yönde beslenme alışkanlıklarına ve tercihlerine yöneldiğini mutlulukla görmekteyiz.

Herşeyi kararında ve mevsiminde kullanarak, damak tadının geliştiği bu dönemde çocuklarımızı az tuzlu, az şekerli ve doğru pişirme teknikleri uygulanarak pişirilmiş yemeklere alıştırarak bir yemek kültürü oluşturmaktayız