GÖZTEPE ANAOKULU | BORNOVA ANAOKULU | BORNOVA MİNİ KREŞ
GÖZTEPE ANAOKULU | BORNOVA ANAOKULU | BORNOVA MİNİ KREŞ

Branş Derslerimiz

OKULUMUZA HER BRANŞ DERSİ İÇİN KONUSUNDA UZMAN AYRI BİR ÖĞRETMEN GELMEKTEDİR.

Satranç: 4-5-6 yaş gruplarına verilmektedir. Satranç eğitimi ile çocuklarımız oyun kurallarını, figürlerin hareket biçimlerini öğrenecektir. Çocuklarımızın problem çözme becerileri gelişecektir. Mantıklı karar vermeyi, zamanını dikkatli kullanarak planlı hareket etmeyi de öğrenecektir. Spor aktivitesi olarak da kabul edilen satranç eğitimi ile çocuklarımızın dikkat süreleri arttırılarak zihin gelişimlerinin desteklenmesi hedeflenmiştir.

 

Yaratıcı Drama: Bütün yaş gruplarına verilmektedir. Drama eğitimi ile çocuklarımızın özgüven duyguları geliştirilerek kendilerini ifade edebilmelerini ve sosyal açıdan gelişimleri desteklenerek eğitim öğretimde aktif rol almalarını ve yaşamı çok yönlü algılayarak sorumluluk duygularının da gelişmesini sağlamak hedeflenmiştir.

    

 

İngilizce: Yaş gruplarına göre ayrı seviyelerde verilmektedir. Çocuklarımızın yabancı dil ile bu yaşlarda tanışmaları, yeni bir lisana karşı sempati kazanmaları ve yeni bir lisan öğrenme isteğini artırmak amacı hedeflenmiştir. English Club uygulamamız kapsamında yaş gruplarına göre ayrı ayrı verilmektedir.


Müzik: Müzik eğitimimiz tüm yaş gruplarına verilmektedir. Sadece anaokulu kültüründeki okul şarkılarını öğretmek değil çocuklarımıza bu yaşlarda kazandırılması gereken müzik estetiği eğitiminin yanında temel müzik bilgilerinin de verilerek (Müzik nedir? Nota, dizek ve Sol anahtarı nedir? Vb.) dikkat sürelerinin arttırılması hedeflenmiştir.

5 ve 6 yaş grubu öğrencilerimize seçmeli olarak piyano eğitimi verilmektedir. Ayrıca müzik öğretmenimiz tarafından yetenekli çocuklarımız da keşfedilerek bu doğrultuda yönlendirilmektedir.

    

 

Folklor: 5 ve 6 yaş grubu çocuklarımıza verilmektedir. Folklor çalışmaları ile çocuklarımızın büyük kas gelişimleri desteklenerek bedensel koordinasyon gerektiren hareketleri yapabilmeleri ve özgüven duygularının geliştirilmesi ile birlikte toplumsal kültüründe yaşatılması hedeflenmiştir.

    

 

Bale: Yaş gruplarına göre verilmektedir. Bale eğitimi ile çocuklarımızın büyük kas gelişimleri desteklenerek, bedensel koordinasyon gerektiren hareketleri yapabilmeleri ile birlikte sanatsal yönlerini de geliştirmek hedeflenmiştir.